Jei širdis plaka neritmiškai – delsti negalima. Tai gali būti viena insulto priežasčių, todėl būtina atstatyti širdies ritmą. Tokia gyvybiškai svarbi planinė procedūra atliekama ir Elektrėnų ligoninės Anestezijos-reanimacijos, intensyvios terapijos skyriuje, pacientams nereikia vykti į Vilniaus ar Kauno kardiologijos centrus bei laukti eilėse.
Perkrauna širdies elektrinę sistemą
Elektrinė kardioversija (EK) – tai procedūra, kuria atkuriamas įprastas (sinusinis) širdies ritmas. Procedūra atliekama pacientui taikant bendrinę anesteziją. Ant paciento kūno uždedami elektrodai, prijungiamas elektrinę kardioversiją atliekantis aparatas. Aparatas įvertina širdies ritmą bei perkrauna širdies elektrinę sistemą – taip atstato įprastą širdies ritmą.
Tokio tipo procedūra gali būti atliekama esant lėtiniam prieširdžių virpėjimui ar plazdėjimui, tačiau procedūrai būtina kruopščiai pasiruošti, kad būtų išvengta komplikacijų.
EK atlieka anesteziologas-reanimatologas reanimacijos-intensyvios terapijos skyriuje.
Procedūra užtrunka apie 30 minučių. Po procedūros pacientas privalo pasilikti ligoninėje, kadangi jo širdies ritmas dar stebimas apie 2-3 valandas.
Kas yra prieširdžių virpėjimas?
Prieširdžių virpėjimas – tai širdies ritmo sutrikimas, pasireiškiantis nereguliariu širdies plakimu ir sukeliantis tokius simptomus, kaip širdies „tvaksėjimo“ pojūtis, nuovargis ir dusulys.
Prieširdžių virpėjimo priežastys dažnai nėra aiškios. Kartais prieširdžių virpėjimą gali sukelti įgimtos širdies ydos arba širdies struktūros pažeidimai dėl infarkto ar širdies vožtuvo problemų.
„Labai svarbu prieširdžių virpėjimą gydyti, kadangi jis gali sukelti insultą, širdies nepakankamumą ir labai neigiamai paveikti gyvenimo kokybę. Žmonėms su prieširdžių virpėjimu 5-7 kartus dažniau formuojasi krešuliai, todėl įvyksta insultas. Būtinai kreipkitės į gydytojus, jei jaučiate prieširdžių virpėjimo simptomus“, – aiškina Elektrėnų ligoninės Anestezijos-reanimacijos, intensyvios terapijos skyriaus vedėja Rūta Kiršienė.
Dažniausi prieširdžių virpėjimo simptomai:
Kai kuriems pacientams nepasireiškia jokie simptomai, tačiau net ir besimptomis prieširdžių virpėjimas yra rimta medicininė būklė.
Rizikos faktoriai (kontroliuojami):
Nekontroliuojami rizikos faktoriai:
|
Atmintinė pacientui prieš planinį širdies ritmo atstatymą
Atvykstant reikia turėti:
Kaip pasiruošti planiniam širdies ritmo atstatymui?
Informacija ir registracija planiniam širdies ritmo atstatymui Elektrėnų ligoninės Anestezijos-reanimacijos, intensyvios terapijos skyriaus telefonu (8 528) 39249 darbo dienomis 8-15 val.
Mūsų svetainė naudoja slapukus (angl. cookies). Šie slapukai naudojami statistikos ir rinkodaros tikslais.
Jei Jūs sutinkate, kad šiems tikslams būtų naudojami slapukai, spauskite „Sutinku“ ir toliau naudokitės svetaine.
Kad veiktų užklausos forma, naudojame sistemą „Google ReCaptcha“, kuri padeda atskirti jus nuo interneto robotų, kurie siunčia brukalus (angl. spam) ir panašaus tipo informaciją.
Taigi, kad šios užklausos forma užtikrintai veiktų, jūs turite pažymėti „Sutinku su našumo slapukais“.
Jūs galite pasirinkti, kuriuos slapukus leidžiate naudoti.
Plačiau apie slapukų ir privatumo politiką.
Funkciniai slapukai (būtini)Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, ir negali būti išjungti. Šie slapukai nesaugo jokių duomenų, pagal kuriuos būtų galima jus asmeniškai atpažinti, ir yra ištrinami išėjus iš svetainės. |
|
Našumo slapukaiŠie slapukai leidžia apskaičiuoti, kaip dažnai lankomasi svetainėje, ir nustatyti duomenų srauto šaltinius – tik turėdami tokią informaciją galėsime patobulinti svetainės veikimą. Jie padeda mums atskirti, kurie puslapiai yra populiariausi, ir matyti, kaip vartotojai naudojasi svetaine. Tam mes naudojamės „Google Analytics“ statistikos sistema. Surinktos informacijos neplatiname. Surinkta informacija yra visiškai anonimiška ir tiesiogiai jūsų neidentifikuoja. |
|
Reklaminiai slapukaiŠie slapukai yra naudojami trečiųjų šalių, kad būtų galima pateikti reklamą, atitinkančią jūsų poreikius. Mes naudojame slapukus, kurie padeda rinkti informaciją apie jūsų veiksmus internete ir leidžia sužinoti, kuo jūs domitės, taigi galime pateikti tik Jus dominančią reklamą. Jeigu nesutinkate, kad jums rodytume reklamą, palikite šį langelį nepažymėtą. |